Geoblog.pl    micwasik    Podróże    Ameryka Południowa 2008    Cusco

Cusco

Peru
Peru, Cuzco

28.06.2008 (sob.)
Cusco. Hospedaje 15 PEN / 2 os.

Dzisiaj dzień dobijania interesów życia ;)!Udajemy się na bazar kupna-sprzedaży-wymiany rzeczy używanych, nowych, kradzionych itp. Oczywiście wszyscy nas ostrzegają, żeby nic nie brać cennego ze sobą, ręce trzymać na kieszeniach, oczy na około głowy mieć i w ogóle czujnym być! Staramy się, jak możemy. Rzeczywiście tutaj na bazarze zwanym “Baratillo” (dzielnica Santiago) zaopatrzyć można się we wszystko i można się wszystkiego pozbyć (chcąc lub nie ;)). Sprzedajemy śpiwór Michała (MW: 10-o leni za 35 soli, a zaś NOWY w Limie za 25 widzielim!!! ;)) , UFO (tak nazwana przez nas aluminiowa poszewka na śpiwór - MW: 15 PEN), moją kurtkę, spodnie, ładowarkę. Ponadto udaje mi się zamienić starą kosmetyczkę na czapkę z ogromnym rondem ;). W centrum miasta “opylamy” jeszcze stuptuty (ochraniacze błotne) Michała (MW: niestety tylko za 10 PEN biorą, bo sucha pora…). Generalnie jesteśmy zadowoleni z ubitych transakcji.
Po bazarze ja zmykam do muzeum (kupując wcześniej bilet turystyczny) Qorikancha (takie se ;)), a Michał na drzemkę.
Wieczorkiem na 18-ą koncert do Jardin de la Cerveza [ogródek piwny]. Na początku ludzi mało, ale wszystko przygotowane bardzo profesjonalnie. Nagłośnienie super, organizacja też na piątkę i kapele również nas nie zawiodły. Grało ich dokładnie osiem, z czego na szczególne rekomendacje zasługuje NOSEQUIEN Y LOS NOSECUANTOS. Muzyka i cała oprawa sceniczna (skecze i kontakt z publicznością) - bomba!
MW: oprócz tego brzdękoliły: Berry, Stop, Rubrica, Tremolo, La Sarita, Mar de Copas, Pedro Suarez-Vertiz. Jedno było mega gejowskie, reszta dość nieświeża muzycznie, ale publika porządna - nikt nie leżał spity - i ogólnie dopisała (mnóstwo ludu).
29.06.2008 (niedz.)
Cusco. Hospedaje 15 PEN / 2 os.
Rano zmykamy do katedry. Wstęp kosztuje 25 PEN (przesada), ale w czasie mszy można też co nieco zobaczyć za darmo ;). Później oglądamy paradę na Plaza de Armas i jedziemy do Pisac. Wcześniej jednak Michał musi kupić bilet turystyczny. Idę więc z moją kartą Euro

micwasik
Michal Wasik